Grille Broil King – idealny sprzęt do gotowania na świeżym powietrzu

Trudno znaleźć osobę, która na pytanie: „czy lubisz grillowane jedzenie?” odpowiedziałaby przecząco. Potrawy z grilla są powszechnie lubiane. Dzieje się tak z wielu powodów. Lubimy dania z rusztu, dlatego że smakują świetnie i często mają lepsze walory smakowe niż dania przyrządzone np. na kuchence. Na tym jednak nie kończą się zalety grillowanych potraw. Są one ponadto uniwersalne i łatwe do przyrządzenia.

Grillowane jedzenie ma swój własny, niepowtarzalny urok, którego nie da się odtworzyć innymi metodami gotowania. Ponadto, potrawy z grilla są zazwyczaj zdrowsze, ponieważ nie wymagają do przygotowania oleju lub innego tłuszczu.

Z jakimi rodzajami grilli można się spotkać? Grille węglowe, elektryczne, gazowe

Na rynku dostępna jest szeroka gama grilli. Do najczęściej spotykanych typów należą:

  • grille węglowe – grille te wykorzystują węgiel drzewny jako źródło ciepła. Mogą być przenośne lub stacjonarne. Tradycyjne grille węglowe są zazwyczaj wykonane z metalu i często mają okrągły kształt. Są łatwe w użyciu, ale wytwarzają sporo dymu podczas użytkowania. Ponadto, ze względu na ilość pyłu węglowego i popiołu powstałego podczas grillowania, trudno utrzymać je w czystości. Wymagają również regularnego uzupełniania paliwa w trakcie gotowania;
  • grille elektryczne – grille elektryczne wykorzystują energię elektryczną jako źródło ciepła. Nie wymagają rozpałki jak modele na węgiel drzewny czy butli z gazem, jak w przypadku grilli gazowych, co czyni je łatwiejszymi w użyciu. Niestety, grill elektryczny nie należy do sprzętów, który zabierzemy na biwak czy na wakacje pod namiotem – urządzenie wymaga stałego podłączenia do prądu.
  • grille gazowe – grille gazowe są podobne do węglowych, ale zamiast brykietu z węgla drzewnego wykorzystują jako źródło ciepła gaz propan. W przeciwieństwie do grilla węglowego, grill gazowy jest też czystszy (nie trzeba się zmagać z dużą ilością popiołu) oraz łatwiejszy do rozpalenia. Grille gazowe często wyposażone są w elektryczną zapalarkę, więc wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by je uruchomić. Butla z gazem zapewnia długie godziny bezstresowego grillowania.

Wybór typu grilla zależy od preferencji kucharza, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup grilla gazowego Broil King. Marka Broil King cieszy się dużą popularnością nie bez powodu. Broil King to wygoda, komfort i łatwość użytkowania.

Grille gazowe Broil King – dlaczego warto wybrać model grilla tej marki?

Szukając grilla gazowego, który chcielibyśmy wstawić na taras, postawić na balkonie lub umieścić w przydomowym ogrodzie, zwracamy uwagę na wiele rzeczy. Ważna jest cena, ale także wielkość grilla oraz udogodnienia, jakie posiada. Nie bez znaczenia są tu ruszty, palniki czy półki boczne – sprawiają one, że grillowanie jest łatwe, przyjemne i wygodne.

Grille gazowe występują w dwóch podstawowych stylach: tych z palnikiem bocznym i tych bez niego. Palniki boczne są przeznaczone do gotowania potraw takich jak warzywa lub ziemniaki, podczas gdy główny obszar grillowania jest najczęściej używany do mięsa i ryb.

Grille gazowe Broil King posiadają wiele udogodnień, które zwiększają wygodę i ułatwiają gotowanie. Należą do nich:

  • dwustronne ruszty żeliwne, które szybko się nagrzewają i długo utrzymują temperaturę;
  • system aromatyzerów – aromatyzery chronią palniki od kontaktu z tłuszczem, a dodatkowo odparowują wytapiające się z potraw soki, nasycając dania jeszcze bogatszym smakiem;
  • wskaźnik temperatury, który informuje o tym, jak gorące jest wnętrze grilla, co ułatwia oszacowanie czasu potrzebnego na przygotowanie potrawy;
  • składane boczne półki – można na nich trzymać akcesoria potrzebne do grillowania jak szczypce czy łopatka, żeby mieć je cały czas pod ręką;
  • górna półka, na której można przygotować kukurydzę, bułki do burgerów czy chrupiące grzanki.

Grill gazowy Broil King – grill ogrodowy od jednego z najlepszych producentów. Niepowtarzalny smak potraw z rusztu

Grille ogrodowe należą do urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie letnie spotkanie ze znajomymi. Jedni wolą gotować na grillu węglowym, drudzy preferują grill elektryczny, jeszcze inni wybierają grille gazowe. Z tej ostatniej grupy szczególnie dokładnie warto się przyjrzeć ofercie Broil King.

Grille gazowe Broil King to szybkie nagrzewanie, solidna konstrukcja i wygodna obsługa. Długo trzymają ciepło, a grillując na nich da się wygodnie kontrolować temperaturę, dzięki czemu można przygotować na ruszcie soczyste mięsa i wyborne warzywa. Broil King oferuje grille gazowe w różnych rozmiarach, można więc dobrać taki model, który doskonale zmieści się na naszym tarasie czy balkonie. Warto samemu się przekonać, że gotowanie na grillu gazowym to może być czysta przyjemność.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem https://4prestige.pl w którego ofercie znaleźć można wędzarnie i grille ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *